Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  jackassdnb's Rating My Rating
1
Good Bye, Lenin 2002,  R)
2
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
3
Snatch 2001,  R)
4
The Motorcycle Diaries (Diarios de Motocicleta) 2003,  R)
The Motorcycle Diaries (Diarios de Motocicleta)
amazing !!!.. a bit different from the book... but i loved it..
5
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999,  R)
6
Kevin & Perry Go Large 2000,  R)
7
Enemy at the Gates 2001,  R)
8
The Wind and the Lion 1975,  PG)
The Wind and the Lion
amazing....
9
The Emperor and the Assassin (Jing Ke ci Qin Wang) 1998,  R)
10
Casino 1995,  R)
11
The Beast (The Beast of War) 1988,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments