Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  j1jensen's Rating My Rating
1
Finding Neverland 2004,  PG)
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
3
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
4
Anne of Green Gables 1985,  G)
5
Eragon 2006,  PG)
6
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
7
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
8
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
9
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
10
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
11
Timeline 2003,  PG-13)
12
Singin' in the Rain 1952,  G)
13
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
14
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
15
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
16
First Knight 1995,  PG-13)
17
The Princess Bride 1987,  PG)
18
The Princess Diaries 2001,  G)
19
The Ice Princess (Die Eisprinzessin) 1995,  Unrated)
20
The Man from Snowy River 1982,  PG)
21
Pride and Prejudice 2005,  PG)
22
Pride and Prejudice ,  Unrated)
23
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
24
The Incredibles 2004,  PG)
25
Mulan 1998,  G)
26
Quest For Camelot 1998,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments