Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  IzBW's Rating My Rating
1
Twilight 2008,  PG-13)
2
Speak 2003,  PG-13)
3
The Messengers 2007,  PG-13)
4
In the Land of Women 2006,  PG-13)
5
Into the Wild 2007,  R)
6
Juno 2007,  PG-13)
7
DOA: Dead or Alive 2007,  PG-13)
8
High School Musical 2006,  G)
9
High School Musical 2 2007,  G)
10
High School Musical 3: Senior Year 2008,  G)
11
Big Fat Liar 2002,  PG)
12
She's the Man 2006,  PG-13)
13
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
14
The New Guy 2002,  PG-13)
15
Blade: Trinity 2004,  R)
16
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
17
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005,  PG-13)
18
The Lake House 2006,  PG)
19
Constantine 2005,  R)
20
The Matrix 1999,  R)
21
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
22
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
24
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
25
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
26
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
27
Step Up 2006,  PG-13)
28
Love Actually 2003,  R)
29
Queen of the Damned 2002,  R)
30
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments