Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  iyscez's Rating My Rating
1
The Cable Guy 1996,  PG-13)
The Cable Guy
I would watch this movie everyday
2
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
OMG my fav of all time
3
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
Ace Ventura - When Nature Calls
slinky everyone wants a slinky!!!!
4
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective
Love it
5
Fun With Dick and Jane 2005,  PG-13)
Fun With Dick and Jane
yeah this was soo freakin awesome
6
The Truman Show 1998,  PG)
The Truman Show
i love this movie!!!!!!!!!
7
Liar Liar 1997,  PG-13)
Liar Liar
The pen is blue the god damn pen is BLUE
8
How the Grinch Stole Christmas 2000,  PG)
How the Grinch Stole Christmas
i fuckin love this movie
9
The Majestic 2001,  PG)
The Majestic
OMGGOODNES
10
The Number 23 2007,  R)
The Number 23
OMG it was fucking AWESOME
11
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
Dumb and Dumber
hahahaha just watched it 10:15 a.m.
12
Me, Myself & Irene 2000,  R)
Me, Myself & Irene
mentaly goodd
13
Man on the Moon 1999,  R)
Man on the Moon
ummm........he can do anything
14
Earth Girls Are Easy 1989,  PG)
Earth Girls Are Easy
i want to see it
15
Batman Forever 1995,  PG-13)
Batman Forever
the riddler
16
Jackass: Number Two 2006,  R)
Jackass: Number Two
the best in the west hahaha
17
Jackass - The Movie 2002,  R)
Jackass - The Movie
loved it
18
The Ringer 2005,  PG-13)
The Ringer
oohhhh johnny knoxville
19
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
yes yes and double yes!!!
20
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
i have this one and hes hot
21
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
i want to see it
22
Night at the Museum 2006,  PG)
Night at the Museum
its soooo fuckin awesome
23
Zoolander 2001,  PG-13)
Zoolander
give me your best zoolander face
24
Saw III 2006,  R)
Saw III
i want to see it again
25
Saw 2004,  R)
Saw
i has it
26
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
I loved this one
27
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
Edward Scissorhands
loves it
28
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
Tim Burton's Corpse Bride
this is sooo funny
29
Sleepy Hollow 1999,  R)
Sleepy Hollow
hes hot
30
Dude, Where's My Car? 2000,  PG-13)
Dude, Where's My Car?
i have this movie
31
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
Meet The Fockers
I luv this movie!!
32
The Green Mile 1999,  R)
The Green Mile
bad ass movie
33
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III 1990,  R)
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III
scarryy

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments