My Favorite Movies
| iyerson2757's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Art of War 2000, R) |
|
| 2 |
O Brother, Where Art Thou? 2000, PG-13) |
|
| 3 |
Kama Sutra: The Sensual Art of Lovemaking - Positions of the Tao 2002, Unrated) |
|
| 4 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 5 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 6 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 7 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 8 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 9 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 10 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 11 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 12 |
Enter the Dragon 1973, R) |
|
| 13 |
Sinbad of the Seven Seas 1989, PG-13) |
|
| 14 |
Dragon: The Bruce Lee Story 1993, PG-13) |
|
| 15 |
The White Dragon 2004, PG-13) |
|
| 16 |
Double Dragon 1994, PG-13) |
















