My Favorite Movies
| ivoryangel's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Grease 1978, PG) |
|
| 2 |
The Lost Boys 1987, R) |
|
| 3 |
You Got Served 2004, PG-13) |
|
| 4 |
Green Street Hooligans 2005, R) |
|
| 5 |
Saw 2004, R) |
|
| 6 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 7 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 8 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 9 |
The Hills Have Eyes 2006, R) |
|
| 10 |
Saturday Night Fever 1977, R) |
|
| 11 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 12 |
ATL 2006, PG-13) |
|
| 13 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 14 |
Dirty Sanchez: The Movie 2007, R) |
|
| 15 |
The Amityville Horror 2005, R) |
|
| 16 |
The Entity 1982, R) |
|
| 17 |
Romper Stomper 1993, NC-17) |
|
| 18 |
Scum 1979, R) |
|
| 19 |
Once Were Warriors 1994, R) |
|
| 20 |
A Nightmare on Elm Street 1984, R) |
|
| 21 |
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988, R) |
|
| 22 |
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987, R) |






















