My Favorite Movies
| ivanadriel's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
21 Grams 2003, R) |
|
| 2 |
American Beauty 1999, R) |
|
| 3 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 4 |
Batman 1989, PG-13) |
|
| 5 |
Batman Returns 1992, PG-13) |
|
| 6 |
Big Fish 2004, PG-13) |
|
| 7 |
Citizen Kane 1941, PG) |
|
| 8 |
City Lights 1931, G) |
|
| 9 |
Dancer in the Dark 2000, R) |
|
| 10 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 11 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 12 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 13 |
As Good As It Gets 1997, PG-13) |
|
| 14 |
The Great Dictator 1940, G) |
|
| 15 |
I Am Sam 2001, PG-13) |
|
| 16 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 17 |
A Life Less Ordinary 1997, R) |
|
| 18 |
Modern Times 1936, G) |


















