My Favorite Movies
| itstherock's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 2 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 3 |
The Jungle Book 1967, G) |
|
| 4 |
A.I. Artificial Intelligence 2001, PG-13) |
|
| 5 |
Notting Hill 1999, PG-13) |
|
| 6 |
The Pursuit of Happyness 2006, PG-13)
The Child is adorable ... n will smith ... what shall I say abt him .. he is ... what he does best ... winning the hearts of his fans by his mindblowing acting .... |
|
| 7 |
Original Sin 2001, R) |
|
| 8 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 9 |
Rocky IV 1985, PG) |
|
| 10 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |
|
| 11 |
The Bourne Supremacy 2004, PG-13) |
|
| 12 |
The Bourne Ultimatum 2007, PG-13) |
|
| 13 |
Jab We Met 2007, PG) |
|
| 14 |
No Smoking 2007, Unrated) |
|
| 15 |
Thank You For Smoking 2005, R) |
|
| 16 |
Taare Zameen Par 2007, PG) |
|
| 17 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 18 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 19 |
City of Angels 1998, PG-13) |
|
| 20 |
Men of Honor 2000, R) |
|
| 21 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 22 |
Khakee (The Uniform) 2003, Unrated) |
|
| 23 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 24 |
Seven Pounds 2008, PG-13) |
|
| 25 |
Spy Game 2001, R) |

























