My Favorite Movies
| italiangirl7's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Rent 2005, PG-13) |
|
| 2 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 3 |
Chocolat 2000, PG-13) |
|
| 4 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 5 |
Breakfast at Tiffany's 1961, PG) |
|
| 6 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |
|
| 7 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 8 |
Finding Neverland 2004, PG) |
|
| 9 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 10 |
Garden State 2004, R) |
|
| 11 |
Il Mio Migliore Nemico 2006, Unrated) |
|
| 12 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 13 |
Manuale d'Amore 2005, Unrated) |
|
| 14 |
The Last Kiss 2006, R) |
|
| 15 |
A Knight's Tale 2001, PG-13) |
|
| 16 |
Sabrina 1954, Unrated) |
|
| 17 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 18 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 19 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 20 |
The Notebook 2004, PG-13) |




















