My Favorite Movies
| italiangirl27's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 2 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004, PG-13) |
|
| 3 |
Turner and Hooch 1989, PG) |
|
| 4 |
Uncle Buck 1989, PG) |
|
| 5 |
Father of the Bride 1991, PG) |
|
| 6 |
What About Bob? 1991, PG) |
|
| 7 |
The Family Man 2000, PG-13) |
|
| 8 |
Joy Ride 2001, R) |
|
| 9 |
Father of the Bride Part II 1995, PG) |
|
| 10 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 11 |
Fried Green Tomatoes 1991, PG-13) |
|
| 12 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 13 |
Pay It Forward 2000, PG-13) |
|
| 14 |
Baby Cakes 1989, R) |
|
| 15 |
Mrs. Winterbourne 1996, PG-13) |
|
| 16 |
The Glass House 2001, PG-13) |
|
| 17 |
1408 2007, PG-13) |
|
| 18 |
The Money Pit 1986, PG) |
|
| 19 |
Mr. Mom 1983, PG) |
|
| 20 |
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead 1991, PG-13) |
|
| 21 |
Mermaids 1990, PG-13) |
|
| 22 |
Overboard 1987, PG) |
|
| 23 |
Sleepless in Seattle 1993, PG) |
|
| 24 |
Terms of Endearment 1983, PG) |
|
| 25 |
Steel Magnolias 1989, PG) |
|
| 26 |
Pretty Woman 1990, R) |


























