My Favorite Movies
| ispdina's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Dead Poets Society 1989, PG) |
|
| 2 |
Ice Age 2002, PG) |
|
| 3 |
Miss Congeniality 2000, PG-13) |
|
| 4 |
Primal Fear 1996, R) |
|
| 5 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 6 |
Catch Me If You Can 2002, PG-13) |
|
| 7 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 8 |
Back to the Future Part II 1989, PG) |
|
| 9 |
Back to the Future Part III 1990, PG) |
|
| 10 |
Infernal Affairs II 2003, PG-13) |
|
| 11 |
Infernal Affairs III (Mou gaan dou III: Jung gik mou gaan) 2003, PG-13) |
|
| 12 |
Mou gaan dou (Infernal Affairs) 2002, R) |
|
| 13 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 14 |
Hook 1991, PG) |
|
| 15 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 16 |
My Best Friend's Wedding 1997, PG-13) |
|
| 17 |
While You Were Sleeping 1995, PG) |
|
| 18 |
Two Weeks Notice 2002, PG-13) |
|
| 19 |
Sweet Home Alabama 2002, PG-13) |
|
| 20 |
From Hell 2001, R) |
|
| 21 |
The Twilight Samurai (Tasogare Seibei) 2002, Unrated) |
|
| 22 |
A Bug's Life 1998, G) |






















