My Favorite Movies


  isoa007's Rating My Rating
1
The Holiday 2006,  PG-13)
2
Blood Diamond 2006,  R)
3
Syd Barrett: Crazy Diamond ,  Unrated)
4
Young Guns II 1990,  PG-13)
5
Blood In, Blood Out (Bound by Honor) 1993,  R)
6
Shadow Of The Wolf 1992,  PG-13)
7
The White Diamond 2004,  Unrated)
8
Diamond Men 2000,  R)
9
The Blood of My Brother: A Story of Death in Iraq 2005,  Unrated)
10
Pusher II: With Blood on My Hands 2004,  Unrated)
11
Blood and Donuts 1995,  R)
12
I Drink Your Blood 1971,  R)
13
Blood and Tears: The Arab-Israeli Conflict 2006,  PG-13)
14
In Cold Blood 1967,  R)
15
Lightning in a Bottle 2004,  PG-13)
16
Sin Takes a Holiday 1930,  Unrated)
17
Raw Force (Kung Fu Cannibals) 1982,  R)
18
DOA: Dead or Alive 2007,  PG-13)
19
Wanted Dead or Alive 1986,  R)
20
Dead Or Alive 2001,  Unrated)
21
Dead or Alive: Hanzaisha 1999,  R)
22
More Dead Than Alive 1969,  R)
23
It's Alive III: Island of the Alive 1987,  R)
24
Porn Star - The Legend of Ron Jeremy 2001,  R)
25
Journey Through Porn 1999,  Unrated)
26
The Wicked Witch Project 1999,  Unrated)
27
London 2005,  R)
28
Click 2006,  PG-13)
29
Ears, Open. Eyeballs, Click. 2004,  Unrated)
30
Click: The Calendar Girl Killer 1990,  Unrated)
31
Hyper Street Racing: Type B 2005,  Unrated)
32
In Search of Mozart 2006,  Unrated)
33
Snoop Dogg's Hood of Horror 2006,  R)
34
Snuff-Movie (Man with a Movie Camera) ,  Unrated)
35
Strip Search 1997,  R)
36
Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin 1997,  G)
37
In Search of Happiness (V Poiskach Schastia) 2006,  Unrated)
38
In Search of a Midnight Kiss 2007,  Unrated)
39
The Search for Adam ,  Unrated)
40
'Tis Autumn - The Search For Jackie Paris 2005,  Unrated)
41
In Search of Santa 2004,  Unrated)
42
In Search of Dr. Seuss 2003,  Unrated)
43
Search for the Ultimate Survivor:Myst 2005,  Unrated)
44
Jackie Chan Adventures - The Search For The Talisman 2000,  Unrated)
45
The Search for Nazi Gold 2006,  Unrated)
46
VeggieTales: Minnesota Cuke and the Search for Samson's Hairbrush 2005,  Unrated)
47
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) 2004,  Unrated)
48
Murder in the Heartland: The Search for Video X 2003,  Unrated)
49
The Search for John Gissing 2001,  Unrated)
50
Search for the Beast 1997,  Unrated)
51
The Search for One-eye Jimmy 1996,  R)
52
Ban wo chuang tian ya (Wild Search) 1990,  Unrated)
53
Akaler Sandhane (In Search of Famine) 1980,  Unrated)
54
Search and Destroy (Striking Back) 1979,  PG)
55
The Search for the Evil One (He Lives) 1967,  Unrated)
56
The Search 1948,  Unrated)
57
Strawberry Shortcake: The Sweet Dreams Movie 2006,  G)
58
Another Gay Movie 2006,  R)
59
LovecraCked! The Movie 2006,  Unrated)
60
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
61
Date Movie 2006,  PG-13)
62
Ultimate Avengers: The Movie 2006,  PG-13)
63
National Lampoon's TV: The Movie 2006,  R)
64
Dreamer: The Movie 2005,  Unrated)
65
Pokemon 3: The Movie 2001,  G)
66
Doug's First Movie 1999,  G)
67
Born to Lose: The Last Rock and Roll Movie 1999,  Unrated)
68
B Movie 1998,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments