My Favorite Movies
| ismangun's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Natural Born Killers 1994, R) |
|
| 2 |
U Turn 1997, R) |
|
| 3 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 4 |
Amores Perros 2000, R) |
|
| 5 |
The Score 2001, R) |
|
| 6 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 7 |
Red Dragon 2002, R) |
|
| 8 |
Hannibal 2001, R) |
|
| 9 |
Hannibal Rising 2007, R) |
|
| 10 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 11 |
Trainspotting 1996, R) |
|
| 12 |
Snatch 2001, R) |
|
| 13 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999, R) |
|
| 14 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 15 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 16 |
Anatomy of Hell 2003, Unrated) |
|
| 17 |
A Few Good Men 1992, R) |
















