My Favorite Movies
| ishiiyohko's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Lawrence of Arabia 1962, PG) |
|
| 2 |
The Dark Crystal 1982, PG) |
|
| 3 |
Kaze no tani no Naushika (Nausicaa of the Valley of the Wind) (Warriors of the Wind) 1984, PG) |
|
| 4 |
Evil Dead 2 1987, R) |
|
| 5 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 6 |
Falling Down 1993, R) |
|
| 7 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 8 |
The Thing 1982, R) |
|
| 9 |
TRON 1982, PG) |
|
| 10 |
The Devil's Backbone (El Espinazo del diablo) 2000, R) |
|
| 11 |
Wizards 1977, PG) |
|
| 12 |
The Neverending Story 1984, PG) |
|
| 13 |
Seven Samurai (Shichinin no Samurai) 1954, Unrated) |
|
| 14 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 15 |
Akira 1988, R) |
|
| 16 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 17 |
Legend 1986, PG) |
|
| 18 |
The Flight of Dragons 1982, Unrated) |
|
| 19 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 20 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 21 |
The Breakfast Club 1985, R) |





















