Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  IsabelSanchez's Rating My Rating
1
Pet Sematary 1989,  R)
Pet Sematary
spooky
2
The Pest 1997,  PG-13)
The Pest
wish he was my boy j/k
best movie ever by him
3
Romeo Must Die 2000,  R)
Romeo Must Die
so kool
4
Queen of the Damned 2002,  R)
Queen of the Damned
loved it!
5
Happy Feet 2006,  PG)
Happy Feet
loved it cause of the cute little mexican pinguens!
6
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
jack sparrow is so hot
7
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas
best movie ever too
8
The Crow 1994,  R)
The Crow
super bad ass
9
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
it mad me cry lke 10 times
10
Hocus Pocus 1993,  PG)
Hocus Pocus
very funny!
11
Resident Evil 2002,  R)
Resident Evil
zombies rock
12
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
Tim Burton's Corpse Bride
how lovable
13
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
Resident Evil - Apocalypse
2 much action!
14
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
i wish i was in there
15
Deep Blue Sea 1999,  R)
Deep Blue Sea
sharks rocks!!
16
Jaws 1975,  PG)
Jaws
that movie was the bomb
17
Night of the Living Dead 1968,  R)
Night of the Living Dead
i love zombies
18
Night of the Living Dead 1990,  R)
Night of the Living Dead
zombies rock
19
Return of the Living Dead 5: Rave to the Grave 2005,  R)
Return of the Living Dead 5: Rave to the Grave
funny not scarey
20
The Return of the Living Dead 1985,  R)
The Return of the Living Dead
still funny
21
Return of the Living Dead Part II 1988,  R)
Return of the Living Dead Part II
wack!
22
Return of the Living Dead 3 1993,  R)
Return of the Living Dead 3
those r some funny zombies
23
Dawn of the Dead 2004,  R)
Dawn of the Dead
like i sayed, zombies rock!
24
Empire 2002,  R)
Empire
HE is so cute!
25
Eddie Murphy Raw 1987,  R)
Eddie Murphy Raw
can't stop watching it.
26
Eddie Murphy Delirious 1983,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments