My Favorite Movies
| irony's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 2 |
The Mist 2007, R) |
|
| 3 |
Walk the Line 2005, PG-13) |
|
| 4 |
Legends of the Fall 1994, R) |
|
| 5 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 6 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 7 |
Hannibal 2001, R) |
|
| 8 |
Red Dragon 2002, R) |
|
| 9 |
The Departed 2006, R) |
|
| 10 |
Hannibal Rising 2007, R) |
|
| 11 |
Saw 2004, R) |
|
| 12 |
Saw II 2005, R) |
|
| 13 |
Saw III 2006, R) |
|
| 14 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 15 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 16 |
Dogma 1999, R) |
|
| 17 |
Grease 1978, PG) |
|
| 18 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 19 |
Pearl Harbor 2001, PG-13) |
|
| 20 |
The Passion of the Christ 2004, R) |
|
| 21 |
Hostel 2006, R) |
|
| 22 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 23 |
Wild Hogs 2007, PG-13) |
|
| 24 |
88 Minutes 2007, R) |
|
| 25 |
Audrey Rose 1977, PG) |
|
| 26 |
Shooter 2007, R) |
|
| 27 |
Moonlight 2002, Unrated) |
|
| 28 |
Janghwa, Hongryeon (A Tale of Two Sisters) 2003, R) |
|
| 29 |
Tale of Two Sisters 1989, R) |
|
| 30 |
Inhale 2010, R) |






























