Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  IRockYouBaby's Rating My Rating
1
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
Live Free or Die Hard
This has been the best action movie ever. I was so into it from the start to end. loved it, loved it, loved it,lol.^_^
2
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
Sweet Home Alabama
I have watched this movie like a hundred times and can't get bored,lol. Josh Lucas was perfect for that movie.
3
300 2007,  R)
300
I really enjoyed watching this movie and I wanted it to be longer,lol. Sad too, that King Leonidas died.
4
Clerks 1994,  R)
Clerks
This movie made me laugh all the way,lol. Bob and Jay are so darn hilarious.
5
Stealth 2005,  PG-13)
6
Pathfinder 2007,  R)
Pathfinder
All I can say is 'awesome'!
7
Apocalypto 2006,  R)
Apocalypto
This movie was very long, but worth waiting for,lol. It was hardcore and crazy.
8
Grease 1978,  PG)
Grease
Love this movie!
9
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
Good movie, and Channing was better,lol.
10
Gladiator 2000,  R)
11
Remember the Titans 2000,  PG)
12
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
13
8 Mile 2002,  R)
14
Doll Graveyard 2005,  Unrated)
Doll Graveyard
This movie gave me nightmares

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments