My Favorite Movies


  irishnutter8's Rating My Rating
1
The Color Purple 1985,  PG-13)
The Color Purple
Always makes me cry!
2
Sin City 2005,  R)
3
Goodbye Charlie Bright 2001,  Unrated)
Goodbye Charlie Bright
Brilliant!! Another top class film directed by Nick Love (He can't go wrong!)
4
Charlie 2007,  R)
Charlie
This is a film that you have to see if you like gangster films
5
You Got Served 2004,  PG-13)
6
The Shawshank Redemption 1994,  R)
7
Stand by Me 1986,  R)
8
Braveheart 1995,  R)
9
Boys Don't Cry 1999,  R)
10
Hurricane 1979,  PG)
11
American History X 1998,  R)
12
Never Back Down 2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments