My Favorite Movies
| irinarietaina's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 2 |
Dirty Dancing - Havana Nights 2004, PG-13) |
|
| 3 |
Spider-Man Strikes Back (Spiderman: The Deadly Dust) 1978, Unrated) |
|
| 4 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 5 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 6 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 7 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 8 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 9 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 10 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 11 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 12 |
Ace Ventura: Pet Detective 1994, PG-13) |
|
| 13 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 14 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 15 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 16 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 17 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 18 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 19 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 20 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 21 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 22 |
Scary Movie 4 2006, PG-13) |
|
| 23 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 24 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 25 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 26 |
Ghost Rider 2007, PG-13) |
|
| 27 |
Buffy the Vampire Slayer 1992, PG-13) |
|
| 28 |
The Twilight Saga: New Moon 2009, PG-13) |




























