My Favorite Movies


  iownzyou's Rating My Rating
1
American Pie 2 2001,  R)
2
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
3
Troy 2004,  R)
Troy
This is one of my favourite movies ever. The acting is fantastic, a great storyline an full of action. Great actors, eric bana, brad pitt, great movie. I love it
4
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
Good movie i enjoyed it
5
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
Happy Gilmore
Great movie, i loved it. Funniest movie adam sandler is in besdies maybe waterboy. Excellent movie i loved every second and laughed at every second also.
6
Road Trip 2000,  R)
7
Not Another Teen Movie 2001,  R)
8
Billy Madison 1995,  PG-13)
Billy Madison
I could not stop laughing
9
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
couldnt stop laughing
10
Cruel Intentions 2 2000,  R)
11
Ladder 49 2004,  PG-13)
12
Double Jeopardy 1999,  R)
13
40 Days and 40 Nights 2002,  R)
14
The Patriot 2000,  R)
15
Entrapment 1999,  PG-13)
16
American Wedding 2003,  R)
17
The Waterboy 1998,  PG-13)
18
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
19
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
One of the best movies i have ever seen
20
Me, Myself & Irene 2000,  R)
Me, Myself & Irene
I love it, I believe it to be the best Jim Carrey moive ever. Very funny!
21
The Rock 1996,  R)
22
Cruel Intentions 1999,  R)
23
Remember the Titans 2000,  PG)
24
Unbreakable 2000,  PG-13)
25
Eurotrip 2004,  R)
26
Kingdom of Heaven 2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments