My Favorite Movies
| invisible15's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Best Two Years 2003, PG) |
|
| 2 |
The Singles Ward 2002, PG) |
|
| 3 |
Sons of Provo 2005, PG) |
|
| 4 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 5 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 6 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 7 |
Saints and Soldiers 2003, PG-13) |
|
| 8 |
The Phantom of the Opera 2005, PG-13) |
|
| 9 |
The Home Teachers 2004, PG) |
|
| 10 |
The Pursuit of Happyness 2006, PG-13) |
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 12 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 13 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 14 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002, PG) |
|
| 15 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999, PG) |
|
| 16 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 17 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 18 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 19 |
Napoleon Dynamite 2004, PG) |
|
| 20 |
The Birds 1963, PG-13) |
|
| 21 |
The Benchwarmers 2006, PG-13) |
|
| 22 |
Beetlejuice 1988, PG) |






















