My Favorite Movies


  InuyashaSIT's Rating My Rating
1
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time)
luv this movie!
2
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass )
MOST AWESOMEST MOVIE EVER
3
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler)
tiz an awesome movie!
4
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island)
I really liked it, but out of the Inuyasha movies, the 2nd is still my fav!
5
Fainaru fantajî X (Final Fantasy X) 2001,  Unrated)
Fainaru fantajî X (Final Fantasy X)
TIDUS IS SO HOT! ^_^
6
Final Fantasy X-2 2003,  Unrated)
7
A Little Princess 1995,  G)
A Little Princess
i've loved the movie since i was little! it's really good, well in my opinion!
8
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
The start of the trilogy a little boring coz you have to get to know how middle earth works and stuff.
9
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
I absolutly love the fight scene at helm's deep!
10
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
The fighting scene's are REALLY good or shall i say awesome! the ending to the trilogy... quite sad really..
11
Stargate 1994,  PG-13)
12
White Chicks 2004,  PG-13)
13
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
I LOVE Captain Jack sparrow in this movie! he's got the best entrance EVER! funniest movie.
14
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
and yet another funny movie!
15
Yu-Gi-Oh! - The Movie (Yûgiô: Gekijô-ban) 2004,  PG)
16
Deep Blue Sea 1999,  R)
17
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
18
Spirited Away 2001,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments