Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  insanepepper's Rating My Rating
1
Hitman Hart: Wrestling with Shadows 1999,  R)
2
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
4
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
5
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
6
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
7
Ella Enchanted 2004,  PG)
8
Jackass: Number Two 2006,  R)
9
Jackass - The Movie 2002,  R)
10
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) 2004,  PG-13)
11
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005,  Unrated)
12
Chocolat 2000,  PG-13)
13
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
14
Saw III 2006,  R)
15
Saw II 2005,  R)
16
Saw 2004,  R)
17
Mick Foley's Greatest Hits & Misses: A Life in Wrestling 2004,  Unrated)
18
Walking Tall 2004,  PG-13)
19
Queen of the Damned 2002,  R)
20
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
21
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003,  PG-13)
22
The Mummy 1999,  PG-13)
23
Scooby Doo in Where's My Mummy 2005,  Unrated)
24
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
25
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
26
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
29
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
30
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
31
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
32
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
33
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
34
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
35
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
36
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
37
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
38
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
39
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
40
Zoolander 2001,  PG-13)
41
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
42
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
43
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
44
Le Pacte des loups (Brotherhood of the Wolf) 2001,  R)
45
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
46
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971,  G)
47
Braveheart 1995,  R)
48
Van Helsing 2004,  PG-13)
49
Interview with the Vampire 1994,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments