My Favorite Movies


  InsaneB's Rating My Rating
1
Sin City 2005,  R)
Sin City
my favourite!
2
300 2007,  R)
3
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
4
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
6
Death Proof 2007,  R)
Death Proof
It's a real Tarantino. Just so much style
7
Into the Blue 2005,  PG-13)
Into the Blue
Because of Jessica this movie is pretty good.
8
The Sleeping Dictionary 2003,  R)
The Sleeping Dictionary
I don't really like love-stories. But this movie is really good and of course it's with Jessica.
9
Honey 2003,  PG-13)
Honey
Just sexy. Need to say more?
10
Old School 2003,  R)
Old School
What should I say? Blue, you're my boy!!!!!!!!
11
Seed Of Chucky 2004,  R)
Seed Of Chucky
Not violence. "V-i-o-l-i-n-s", violins are bad. That screeching music is gonna ruin the goddamn country.
12
Child's Play 1988,  R)
13
Child's Play 3 1991,  R)
14
Child's Play 2 1990,  R)
Child's Play 2
Hi, my name is...Tommy. Wanna play?
15
Bride of Chucky 1998,  R)
Bride of Chucky
What would Martha Stewart do?

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments