Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  inkypinky14's Rating My Rating
1
Saw III 2006,  R)
Saw III
This movie is the kind of movie i live for... SO good!
2
Saw II 2005,  R)
Saw II
LOVE IT!!! went and bought it
3
Saw 2004,  R)
Saw
LOVE IT! I LOVE THESE MOVIES!
4
Mommie Dearest 1981,  PG)
Mommie Dearest
I LOVE YOU MOMMY!!!
5
Cabin Fever 2002,  R)
6
Friday the 13th 1980,  R)
7
Friday the 13th Part 3 1982,  R)
8
Friday the 13th - The Final Chapter 1984,  R)
9
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives 1986,  R)
10
Friday the 13th Part VII - The New Blood 1988,  R)
11
Friday the 13th, Part V - A New Beginning 1985,  R)
12
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan 1989,  R)
13
Friday the 13th Part 2 1981,  R)
14
Friday the 13th - From Crystal Lake to Manhattan 2004,  R)
15
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III 1990,  R)
16
The Texas Chainsaw Massacre 1974,  R)
17
Pet Sematary 1989,  R)
Pet Sematary
This movie was excellent. I think the movue was not as great as the book ( but what movie is?) but i really think this was some of king's best work!!! GOOD JOB!!!
18
Pet Sematary Two 1992,  R)
19
Dead Silence 2006,  R)
Dead Silence
this movie is gonna be great.... i cant wait... it is just the type of movie i would like

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments