My Favorite Movies
| indigoincubus's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Blade Runner 1982, R) |
|
| 2 |
TRON 1982, PG) |
|
| 3 |
Cypher 2002, R) |
|
| 4 |
Total Recall 1990, R) |
|
| 5 |
Ghostbusters 1984, PG) |
|
| 6 |
Phone Booth 2003, R) |
|
| 7 |
Young Sherlock Holmes 1985, PG-13) |
|
| 8 |
Conan the Barbarian 1982, R) |
|
| 9 |
Fire and Ice 1983, PG) |
|
| 10 |
Akira 1988, R) |
|
| 11 |
Ghost in the Shell 1996, R) |
|
| 12 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999, PG-13) |
|
| 13 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 14 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 15 |
Dawn of the Dead 2004, R) |
|
| 16 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 17 |
The Village 2004, PG-13) |

















