My Favorite Movies
| IndigoDreamer's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
D.E.B.S. 2004, PG-13) |
|
| 2 |
Rent 2005, PG-13) |
|
| 3 |
Lady in the Water 2006, PG-13) |
|
| 4 |
I Heart Huckabees 2004, R) |
|
| 5 |
Jesus Christ Vampire Hunter 2001, R) |
|
| 6 |
Equilibrium 2002, R) |
|
| 7 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 8 |
Memento 2000, R) |
|
| 9 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 10 |
Merlin 1998, PG) |
|
| 11 |
The Boondock Saints 2000, R) |
|
| 12 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 13 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 14 |
The Shipping News 2001, R) |
|
| 15 |
The Photographer 2000, R) |
|
| 16 |
Tank Girl 1995, R) |
















