Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  inblue888's Rating My Rating
1
Equilibrium 2002,  R)
2
Scarface 1983,  R)
3
The Notebook 2004,  PG-13)
4
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
5
As Good As It Gets 1997,  PG-13)
6
Pride and Prejudice 2005,  PG)
7
The Four Feathers 2002,  PG-13)
8
The Matrix Revolutions 2003,  R)
9
Pretty Woman 1990,  R)
10
Modigliani 2004,  R)
11
Rocky IV 1985,  PG)
12
Memento 2000,  R)
13
A Very Long Engagement 2004,  R)
14
The Fifth Element 1997,  PG-13)
15
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
16
Fight Club 1999,  R)
17
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) 2004,  PG-13)
18
The Machinist 2003,  R)
19
Rear Window 1954,  PG)
20
The Count of Monte Cristo 2002,  PG-13)
21
While You Were Sleeping 1995,  PG)
22
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
23
The Birdcage 1996,  R)
24
Déjà Vu 2006,  PG-13)
25
Interview with the Vampire 1994,  R)
26
Une Vieille Maîtresse (The Last Mistress) (An Old Mistress) 2007,  Unrated)
Une Vieille Maîtresse (The Last Mistress) (An Old Mistress)
Sexy, provocative and a great plot. It's a must see ! ! !

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments