My Favorite Movies
| Imoen's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Phantom of the Opera 2005, PG-13) |
|
| 2 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 3 |
X2: X-Men United 2003, PG-13) |
|
| 4 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Underworld 2003, R) |
|
| 6 |
Underworld: Evolution 2006, R) |
|
| 7 |
Fiddler on the Roof 1971, G) |
|
| 8 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 9 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 10 |
The Princess Diaries 2001, G) |
|
| 11 |
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004, G) |
|
| 12 |
Sweet Home Alabama 2002, PG-13) |
|
| 13 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 14 |
The Lion, the Witch, & the Wardrobe (TV SHOW) , G) |
|
| 15 |
August Rush 2007, PG) |
|
| 16 |
P.S. I Love You 2007, PG-13) |
|
| 17 |
Love's Enduring Promise 2004, Unrated) |
|
| 18 |
Love's Long Journey 2005, Unrated) |
|
| 19 |
Love's Abiding Joy 2006, PG) |
|
| 20 |
Love Comes Softly 2003, Unrated) |
|
| 21 |
The Little Mermaid 1989, G) |
|
| 22 |
Sleeping Beauty 1959, G) |
|
| 23 |
Mulan 1998, G) |























