My Favorite Movies
My
| immegan's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Phantom of the Opera 2005, PG-13) |
|
| 2 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 3 |
Rent 2005, PG-13) |
|
| 4 |
Grease 1978, PG) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 8 |
Music and Lyrics 2007, PG-13) |
|
| 9 |
The Sound of Music 1965, G) |
|
| 10 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 11 |
Monster House 2006, PG) |
|
| 12 |
Laws of Attraction 2004, PG-13) |
|
| 13 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 14 |
Just Like Heaven 2005, PG-13) |
|
| 15 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 16 |
Cars 2006, G) |
|
| 17 |
Evan Almighty 2007, PG) |
|
| 18 |
Three Days 2000, Unrated) |
|
| 19 |
Pleasantville 1998, PG-13) |
|
| 20 |
Legally Blonde 2001, PG-13) |
|
| 21 |
Keeping the Faith 2000, PG-13) |
|
| 22 |
Amadeus 1984, PG) |






















