My Favorite Movies
| imlost66's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Clerks 1994, R) |
|
| 2 |
Clerks II 2006, R) |
|
| 3 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 4 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 5 |
Sin City 2005, R) |
|
| 6 |
Harold & Kumar Go to White Castle 2004, R) |
|
| 7 |
Garden State 2004, R) |
|
| 8 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 9 |
Léon (The Professional) 1994, R) |
|
| 10 |
Mallrats 1995, R) |
|
| 11 |
Mulholland Drive 2001, R) |
|
| 12 |
Lost Highway 1997, R) |
|
| 13 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 14 |
The Butterfly Effect 2004, R) |
|
| 15 |
Running Scared 2005, R) |
|
| 16 |
Heat 1995, R) |
|
| 17 |
Lolita 1997, R) |
|
| 18 |
Go 1999, R) |
|
| 19 |
Trainspotting 1996, R) |
|
| 20 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999, R) |
|
| 21 |
American Beauty 1999, R) |
|
| 22 |
Crank 2006, R) |
|
| 23 |
Alpha Dog 2006, R) |
|
| 24 |
Big Nothing 2006, R) |
|
| 25 |
Disturbia 2007, PG-13) |
|
| 26 |
300 2007, R) |
|
| 27 |
Smiley Face 2007, R) |
|
| 28 |
Cashback 2006, R) |



























