Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ImLadyArwen's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
2
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
4
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
Great!
5
The Princess Diaries 2001,  G)
6
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
7
Mean Girls 2004,  PG-13)
8
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
forgetful lucy LOL
9
The Butterfly Effect 2004,  R)
10
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
11
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
12
Night at the Museum 2006,  PG)
Night at the Museum
the funnest movie of this year i guess lol
13
Casanova 2005,  R)
14
A Walk to Remember 2002,  PG)
15
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
16
The Notebook 2004,  PG-13)
17
Match Point 2005,  R)
18
Love Actually 2003,  R)
19
The Devil's Advocate 1997,  R)
20
Hitch 2005,  PG-13)
21
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
22
White Chicks 2004,  PG-13)
23
Wedding Crashers 2005,  R)
24
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
25
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
28
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
29
Bridget Jones's Diary 2001,  R)
30
She's the Man 2006,  PG-13)
31
The Perfect Man 2005,  PG)
32
She's All That 1999,  PG-13)
33
Freaky Friday 2003,  PG)
34
Meet the Parents 2000,  PG-13)
35
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
36
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
37
Constantine 2005,  R)
38
King Arthur 2004,  PG-13)
39
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
40
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
41
Big Fish 2004,  PG-13)
42
The Island 2005,  PG-13)
43
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997,  PG-13)
44
A Beautiful Mind 2001,  PG-13)
45
Van Helsing 2004,  PG-13)
46
Ella Enchanted 2004,  PG)
47
Spider-Man 2002,  PG-13)
48
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
49
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
50
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
51
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
52
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
53
Click 2006,  PG-13)
54
Armageddon 1998,  PG-13)
55
Eragon 2006,  PG)
Eragon
looking forward to watch eragon 2 :D
56
Final Destination 2000,  R)
57
Final Destination 2 2003,  R)
58
Final Destination 3 2006,  R)
59
Forrest Gump 1994,  PG-13)
Forrest Gump
Amazing Tom :)
60
Liar Liar 1997,  PG-13)
61
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
62
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
Just Like Heaven
i really like this movie
*mark ruffalo :)
63
The Terminal 2004,  PG-13)
The Terminal
Victor is such a cool ppl :)
64
Mission Impossible 1996,  PG-13)
65
Mission Impossible 2 2000,  PG-13)
66
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
67
Minority Report 2002,  PG-13)
68
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
69
Face/Off 1997,  R)
70
Casino Royale 2006,  PG-13)
Casino Royale
hmm..no idea >> :(
71
Just My Luck 2006,  PG-13)
72
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
LOVE IT! YA!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments