My Favorite Movies


  imdustin6's Rating My Rating
1
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
2
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
The finish to a great trilogy
3
The Shawshank Redemption 1994,  R)
4
The Crow 1994,  R)
5
Donnie Darko 2001,  R)
6
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
7
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
8
Office Space 1999,  R)
9
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
10
Saving Silverman (Evil Woman) 2001,  PG-13)
11
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
12
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
13
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
14
National Lampoon's Animal House 1978,  R)
15
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
16
Juno 2007,  PG-13)
17
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
18
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
19
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
20
The Little Mermaid 1989,  G)
The Little Mermaid
My all time favorite disney cartoon
21
The Boondock Saints 2000,  R)
22
Aliens 1986,  R)
23
Labyrinth 1986,  PG)
Labyrinth
gotta love the Bowie
24
Pan's Labyrinth 2006,  R)
25
Old School 2003,  R)
26
The Blues Brothers 1980,  R)
27
Jurassic Park 1993,  PG-13)
28
The Goonies 1985,  PG)
29
Clerks II 2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments