My Favorite Movies
| Imboden's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 2 |
National Lampoon's Animal House 1978, R) |
|
| 3 |
The Breakfast Club 1985, R)
A brain... |
|
| 4 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 5 |
North by Northwest 1959, Unrated) |
|
| 6 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 7 |
Clerks 1994, R) |
|
| 8 |
Godzilla, King of the Monsters! 1956, Unrated) |
|
| 9 |
Night of the Living Dead 1968, R) |
|
| 10 |
Spider-Man 2002, PG-13) |










