My Favorite Movies


  imamotoman's Rating My Rating
1
Without A Paddle 2004,  PG-13)
2
Blade: Trinity 2004,  R)
3
Blade II 2002,  R)
4
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
5
Coach Carter 2005,  PG-13)
6
Glory Road 2006,  PG)
7
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
Dodgeball - A True Underdog Story
really awesome movie ,,, funny part after credits
8
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
9
50 First Dates 2004,  PG-13)
10
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
11
Saw II 2005,  R)
12
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
13
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
14
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
extemely good movie
15
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
16
Gladiator 2000,  R)
17
White Chicks 2004,  PG-13)
18
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
19
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
20
Saw III 2006,  R)
21
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
22
Saw 2004,  R)
23
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
24
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
25
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
26
Supercross 2005,  PG-13)
27
Harold & Kumar Go to White Castle 2004,  R)
28
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
29
Jackass: Number Two 2006,  R)
Jackass: Number Two
funniest movie ever
30
Jackass - The Movie 2002,  R)
31
300 2007,  R)
32
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
33
Beowulf & Grendel 2005,  R)
34
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004,  PG-13)
35
Ghost Rider 2007,  PG-13)
36
Epic Movie 2007,  PG-13)
37
Clerks 1994,  R)
Clerks
awesome movie
38
Clerks II 2006,  R)
39
School for Scoundrels 2006,  PG-13)
40
The Marine 2006,  PG-13)
41
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006,  R)
42
Scary Movie 2 2001,  R)
43
School of Rock 2003,  PG-13)
44
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
Scary Movie 3
the best of all scary movies in my opinion
45
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
Scary Movie 4
good but not as good as #3 and #2
46
Scary Movie 2000,  R)
47
Stay Alive 2006,  PG-13)
Stay Alive
the fricken best movie ever!!!!!!
48
The Island 2005,  PG-13)
49
The League of Extraordinary Gentlemen 2003,  PG-13)
50
Blades of Glory 2007,  PG-13)
51
Larry the Cable Guy: Health Inspector 2006,  PG-13)
52
The Hills Have Eyes 2006,  R)
53
The Hills Have Eyes 2 2007,  R)
54
Wild Hogs 2007,  PG-13)
55
Dead Silence 2006,  R)
56
Transporter 2 2005,  PG-13)
57
The Transporter 2002,  PG-13)
58
Crank 2006,  R)
59
Zodiac 2007,  R)
60
Reno 911!: Miami 2007,  R)
61
Van Wilder: The Rise of Taj (Van Wilder 2) 2006,  R)
62
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison) 2002,  R)
63
National Lampoon's Vacation 1983,  R)
64
National Lampoon's European Vacation 1985,  PG-13)
65
National Lampoon's Christmas Vacation 1989,  PG-13)
66
The Number 23 2007,  R)
67
Smokin' Aces 2007,  R)
68
Pan's Labyrinth 2006,  R)
69
Rocky Balboa 2006,  PG)
70
Tenacious D in: The Pick of Destiny 2006,  R)
71
Hannibal Rising 2007,  R)
72
Norbit 2007,  PG-13)
73
Stranger Than Fiction 2006,  PG-13)
74
The Prestige 2006,  PG-13)
75
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
76
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
77
Pay It Forward 2000,  PG-13)
78
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
79
Four Brothers 2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments