Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  imamimi05's Rating My Rating
1
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
great
2
John Gracie-Christmas As I Remember It 1988,  G)
John Gracie-Christmas As I Remember It
good
3
Without A Paddle 2004,  PG-13)
Without A Paddle
silly
4
You've Got Mail 1998,  PG)
You've Got Mail
good
5
You Got Served 2004,  PG-13)
You Got Served
liked it
6
Pretty Woman 1990,  R)
Pretty Woman
good
7
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
ok
8
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
ok
9
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
good
10
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
E.T. The Extra-Terrestrial
great
11
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
really liked
12
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
ok
13
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
really liked
14
Love Actually 2003,  R)
Love Actually
good
15
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
funny
16
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
ok
17
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
really liked
18
The Ring 2002,  PG-13)
The Ring
alright
19
Sin City 2005,  R)
Sin City
ok
20
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
ok
21
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
alright
22
War of the Worlds 2005,  PG-13)
War of the Worlds
good
23
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
boring
24
School of Rock 2003,  PG-13)
School of Rock
good
25
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
good
26
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
funny
27
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
Meet The Fockers
funny
28
There's Something About Mary 1998,  R)
There's Something About Mary
really thought good movie.
29
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
good
30
American Pie 1999,  R)
American Pie
funny,but stupid
31
Rocky 1976,  PG)
Rocky
really good
32
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
good
33
King Kong 2005,  PG-13)
King Kong
good
34
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
it was ok
35
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
i loved it,great movie.
36
The Hitcher 2007,  R)
The Hitcher
GOOD

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments