My Favorite Movies


  ilzy's Rating My Rating
1
The Crow 1994,  R)
2
V for Vendetta 2006,  R)
3
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
4
Tales from the Crypt: Demon Knight 1995,  R)
5
Bio-Dome 1996,  PG-13)
6
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
7
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
8
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
9
Pulp Fiction 1994,  R)
10
Jackie Brown 1997,  R)
11
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
12
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
13
Warlock: The Armageddon 1993,  R)
14
Garage Days 2003,  R)
15
Dark City 1998,  R)
16
The Island 2005,  PG-13)
17
X-Men 2000,  PG-13)
18
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
19
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)
20
Spaceballs 1987,  PG)
21
Saw 2004,  R)
22
Saw II 2005,  R)
23
Armour of God (Long xiong hu di) (Operation Condor 2) 1987,  R)
24
Spawn 1997,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments