My Favorite Movies
Give list a short description
| iluvsnl07's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
I Now Pronounce You Chuck and Larry 2007, PG-13) |
|
| 2 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |
|
| 3 |
The Bourne Ultimatum 2007, PG-13) |
|
| 4 |
Coneheads 1993, PG) |
|
| 5 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 6 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 7 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 8 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 9 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 10 |
Ace Ventura: Pet Detective 1994, PG-13) |
|
| 11 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 12 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 13 |
I Am Sam 2001, PG-13) |
|
| 14 |
Freaky Friday 2003, PG) |
|
| 15 |
Freedom Writers 2007, PG-13) |
|
| 16 |
Elf 2003, PG) |
|
| 17 |
Dodgeball - A True Underdog Story 2004, PG-13) |
|
| 18 |
Dead Poets Society 1989, PG) |
|
| 19 |
The Sweetest Thing 2002, R) |
|
| 20 |
Eight Legged Freaks 2002, PG-13) |
|
| 21 |
Scream 2 1997, R) |
|
| 22 |
Scream 3 2000, R) |
|
| 23 |
Scream 1996, R) |
|
| 24 |
November 2005, R) |
|
| 25 |
Holes 2003, PG) |
|
| 26 |
See Spot Run 2001, PG) |
|
| 27 |
Never Been Kissed 1999, PG-13) |
|
| 28 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 29 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 30 |
The Bourne Supremacy 2004, PG-13) |
|
| 31 |
Tommy Boy 1995, PG-13) |
|
| 32 |
Superstar 1999, PG-13) |
|
| 33 |
300 2007, R) |
|
| 34 |
Sixteen Candles 1984, PG) |
|
| 35 |
Pretty in Pink 1986, PG-13) |
|
| 36 |
Knocked Up 2007, R) |
|
| 37 |
Ghost Rider 2007, PG-13) |
|
| 38 |
The Mist 2007, R) |
|
| 39 |
The Shrink is In 2001, R) |
|
| 40 |
Million Dollar Baby 2004, PG-13) |
|
| 41 |
Fool's Gold 2008, PG-13) |
|
| 42 |
The Eye 2008, PG-13) |
|
| 43 |
We Are Marshall 2006, PG) |











































