Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  iluvorange15's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
very very good johnny depp is the funniest!!
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
SOOOOO good i love pirates of the carribean! cant wait till number 3. counting down to the 25th of may 2007!!
3
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
AWESOMEST MOVIE EVER
4
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds)
my favourite car movie for life
5
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
the best dance movie ive EVER seen. watch it all the time!!!
6
National Security 2003,  PG-13)
National Security
the most funniest movie EVER..such a classic!
7
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
love paul walker and fast and the furious are the best movies
8
The Italian Job 2003,  PG-13)
The Italian Job
Such a good movie to watch. Love ow they plan out everyhting and those cars are sooooo cool
9
Final Destination 3 2006,  R)
Final Destination 3
so good!!
i love this movie the ending was awesome!!!
10
Stick It 2006,  PG)
Stick It
A great movie for me i love the ending of this one
11
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
Love this one heaps
12
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
the best movie ihave eva seen, i have seen it about 25 times and could act it out myself
13
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
Would have been better with paul walker!
14
Click 2006,  PG-13)
Click
This is really funny but there is a pretty sad part!
15
House of Wax 2005,  R)
House of Wax
So good! i love the thirill of it and love how paris hilton dies!
16
The Dukes of Hazzard 2005,  PG-13)
The Dukes of Hazzard
Who didnt like this one?? its funny!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments