Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  iluvmunay's Rating My Rating
1
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
loved it
2
Atonement 2007,  R)
Atonement
ahhhhh it was the like best movie ever made by man!!!
3
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
sooo sad i cried my eyes out but loved it
4
Pride and Prejudice 2005,  PG)
Pride and Prejudice
i know like every line to this movie!!
5
Becoming Jane 2007,  PG)
Becoming Jane
ahhh so sad but so good
6
I Am Legend 2007,  PG-13)
I Am Legend
it was awesome in a weird sci fi way
7
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
like my fav movie eva!!!!!
8
Sweet November 2001,  PG-13)
Sweet November
so sad but funny i loved it so much
9
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
one of my fav movies eva!!!!!!!!
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
like awesome
11
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
hot guys awesome movie one of my favorites
12
The Invisible 2007,  PG-13)
The Invisible
kinda confusing but so sad
13
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
Sweet Home Alabama
awesome lots of howt guys
14
Tommy Boy 1995,  PG-13)
Tommy Boy
hilarious
15
Kingdom of Heaven 2005,  R)
Kingdom of Heaven
loved it plus to make the movie great they put oorlando bloom in it
16
Behind Enemy Lines 2001,  PG-13)
Behind Enemy Lines
so sad but great
17
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
The Sixth Sense
creepy classic " i see dead people "
18
Apollo 13 1995,  PG)
Apollo 13
poor ppl
19
Troy 2004,  R)
Troy
it was a good movie but brad looked like a monkey
20
Blades of Glory 2007,  PG-13)
Blades of Glory
hilarious
21
Fried Green Tomatoes 1991,  PG-13)
Fried Green Tomatoes
so sad wen he dies but its funny
22
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
Pearl Harbor
LOVED IT LIKE SO MUCH!!!!!!!!
23
Forrest Gump 1994,  PG-13)
Forrest Gump
made me cry
24
Cellular 2004,  PG-13)
Cellular
loved it especially the parts with chris evans
25
Because I Said So 2007,  PG-13)
Because I Said So
it wa good the guy was hot...
26
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
How to Lose a Guy in 10 Days
matthew however u spell hi last name played the part really good
27
Without A Paddle 2004,  PG-13)
Without A Paddle
funniness
28
Must Love Dogs 2005,  PG-13)
Must Love Dogs
kinda like all the other movies but still good they shoodave had ryan gosling play jake
29
Chasing Liberty 2004,  PG-13)
Chasing Liberty
loved the guy british guys are almost always hott
30
First Daughter 2004,  PG)
First Daughter
just like chasing liberty
31
King Arthur 2004,  PG-13)
King Arthur
so sad but still cool
32
Big Daddy 1999,  PG-13)
Big Daddy
cute and funnay movie
33
Blood Diamond 2006,  R)
Blood Diamond
really good

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments