My Favorite Movies


  1. iluvchev06
  2. Iluvchev

There are too many films I like I cant choose!!!!!!!!!!!!!!But here are my some of my favourite!!!!!!!!

  iluvchev06's Rating My Rating
1
Homeward Bound II - Lost in San Francisco 1996,  G)
Homeward Bound II - Lost in San Francisco
I Love this one tooo
2
Homeward Bound - The Incredible Journey 1993,  G)
Homeward Bound - The Incredible Journey
I love this flm sooooooooooo much
3
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
E.T. The Extra-Terrestrial
It always makes me cry
4
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
I really enjoyed it I cant wait for the next ones
5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
6
Love Actually 2003,  R)
Love Actually
It always cracks me up
7
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
I really like it its good
8
Black Beauty 1994,  G)
Black Beauty
Really sad but brilliant
9
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
I love it me and my friends watch it every sleep over
10
Diary of a Mad Black Woman 2005,  PG-13)
Diary of a Mad Black Woman
Really funny
11
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
It was brilliant !!!!!!!!
12
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
Its brilliant!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
13
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
Its the best I love harry potter films there the best ever!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
15
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
16
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
17
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
Its ok
18
The Lion King 1994,  G)
The Lion King
I loved it I love Disney films
19
Poseidon 2006,  PG-13)
Poseidon
I really wanna see it, it looks really good
20
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
The Lion King 2 - Simba's Pride
it was really good but not as good as the 1st
21
The Lion King 1 1/2 2004,  G)
The Lion King 1 1/2
It was really funny
22
Cold Mountain 2003,  R)
Cold Mountain
A really emotional and dramatically good film
23
Escape to Witch Mountain 1975,  G)
24
Anastasia 1997,  G)
Anastasia
love it brill

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments