Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ilovexmas's Rating My Rating
1
Buffy the Vampire Slayer 1992,  PG-13)
Buffy the Vampire Slayer
love love love it
2
Open Season 2006,  PG)
3
Bad Boys 1995,  R)
4
Bad Boys II 2003,  R)
5
Boys and Girls 2000,  PG-13)
6
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
7
The Beverly Hillbillies 1993,  PG)
8
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
9
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
10
Hocus Pocus 1993,  PG)
Hocus Pocus
the best film eva
11
Police Academy 1984,  R)
12
Police Academy 2 - Their First Assignment 1985,  PG-13)
13
Police Academy 3 - Back in Training 1986,  PG)
14
Police Academy 4 - Citizens on Patrol 1987,  PG)
15
Police Academy 5 - Assignment Miami Beach 1988,  PG)
16
Police Academy 6 - City Under Siege 1989,  PG)
17
Police Academy 7: Mission to Moscow 1994,  PG)
18
Muppet Treasure Island 1996,  G)
19
Babe: Pig in the City 1998,  G)
20
The Little Rascals 1994,  PG)
21
Chitty Chitty Bang Bang 1968,  G)
22
An American Tail 1986,  G)
23
An American Tail - Fievel Goes West 1991,  G)
24
An American Tail - The Mystery of the Night Monster 2000,  G)
25
Garfield: A Tail of Two Kitties 2006,  PG)
26
Yours, Mine & Ours 2005,  PG)
27
American Pie 1999,  R)
28
Ghost Dad 1990,  PG)
29
Zathura 2005,  PG)
30
Fun With Dick and Jane 2005,  PG-13)
Fun With Dick and Jane
fun fun fun
31
The Pink Panther 2006,  PG)
32
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments