My Favorite Movies
| ILovedYou's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 2 |
Saw 2004, R) |
|
| 3 |
Saw II 2005, R) |
|
| 4 |
Saw III 2006, R) |
|
| 5 |
Love Don't Cost a Thing 2003, PG-13) |
|
| 6 |
John Tucker Must Die 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Gothika 2003, R) |
|
| 8 |
Secret Window 2004, PG-13) |
|
| 9 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 10 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 11 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 12 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006, PG-13) |
|
| 13 |
American Pie 2 2001, R) |
|
| 14 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 15 |
Ever After: A Cinderella Story 1998, PG-13) |
|
| 16 |
The Perfect Man 2005, PG) |
|
| 17 |
Disturbia 2007, PG-13) |
|
| 18 |
Romeo + Juliet 1996, PG-13)
The first time I watched this was last year in my English class. Out of all the movies I have watched, this is the best! You get the storyline but the language they use is really hard to understand. Each time I watch this I understand a little more. I think we could all learn something from Shakespeare! |
|
| 19 |
Fast & Furious 2009, PG-13) |
|
| 20 |
Sex and the City 2008, R) |
|
| 21 |
Meet Dave 2008, PG) |





















