My Favorite Movies
| ilovedorksss's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 2 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 3 |
From Hell 2001, R) |
|
| 4 |
The Scarecrow 1920, Unrated) |
|
| 5 |
Vincent 1982, G) |
|
| 6 |
Napoleon Dynamite 2004, PG) |
|
| 7 |
Full Metal Jacket 1987, R) |
|
| 8 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 9 |
James and the Giant Peach 1996, PG) |
|
| 10 |
Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theatres 2007, R) |
|
| 11 |
Clerks 1994, R) |
|
| 12 |
Clerks II 2006, R) |
|
| 13 |
Dogma 1999, R) |
|
| 14 |
Jay and Silent Bob Strike Back 2001, R) |
|
| 15 |
Ginger Snaps 2000, R) |
|
| 16 |
Ginger Snaps 2 - Unleashed 2004, R) |
|
| 17 |
Ginger Snaps Back - The Beginning 2004, R) |
|
| 18 |
Jackass: Number Two 2006, R) |
|
| 19 |
Jackass - The Movie 2002, R) |
|
| 20 |
Natural Born Killers 1994, R) |



















