My Favorite Movies
| ikicka55's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
First Blood (Rambo: First Blood) 1982, R) |
|
| 2 |
Rocky IV 1985, PG) |
|
| 3 |
Vampire Hunter D (Banpaia hantâ D) 1985, Unrated) |
|
| 4 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 5 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 6 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 7 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 8 |
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966, R) |
|
| 9 |
Dr. No 1962, PG) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |










