Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  iKeDa16's Rating My Rating
1
Four Brothers 2005,  R)
2
ATL 2006,  PG-13)
3
Final Destination 2000,  R)
4
Final Destination 3 2006,  R)
5
Final Destination 2 2003,  R)
6
Children of the Corn II: The Final Sacrifice 1992,  R)
7
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
i like this movie its cool
8
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
9
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
10
Winnie the Pooh - A Very Merry Pooh Year 2008,  G)
11
Winnie the Pooh - Frankenpooh and Spookable Pooh 2000,  G)
12
The Many Adventures of Winnie the Pooh 1977,  G)
13
Winnie the Pooh - Seasons of Giving 1999,  G)
14
Growing Up With Winnie the Pooh - Friends Forever 1988,  Unrated)
15
Winnie the Pooh - Springtime with Roo 2004,  G)
16
Growing Up With Winnie the Pooh - A Great Day of Discovery 2005,  Unrated)
17
The Book of Pooh - Stories From the Heart 2001,  Unrated)
18
Eight Below 2006,  PG)
19
Hustle & Flow 2004,  R)
Hustle & Flow
this movie is the best i wanna watch it again
20
Get Rich or Die Tryin' 2005,  R)
21
Romeo Must Die 2000,  R)
22
50 Cent - Refuse to Die 2002,  Unrated)
23
Snakes on a Plane 2006,  R)
24
Soul Plane 2004,  R)
25
Up in Smoke 1978,  R)
26
Smoke Signals 1998,  PG-13)
27
Step Up 2006,  PG-13)
28
The Break-Up 2006,  PG-13)
29
Finding Nemo 2003,  G)
30
Remember the Titans 2000,  PG)
31
A Walk to Remember 2002,  PG)
32
8 Mile 2002,  R)
33
Eminem AKA 2004,  Unrated)
34
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
35
Coach Carter 2005,  PG-13)
36
xXx: State of the Union 2005,  R)
37
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
38
Blade: Trinity 2004,  R)
39
BASEketball 1998,  R)
40
The Little Mermaid 1989,  G)
41
Snow White and the Seven Dwarfs 1937,  G)
42
Sleeping Beauty 1959,  G)
43
Pocahontas 1996,  G)
44
A Goofy Movie 1995,  G)
45
The Lion King 1994,  G)
46
Bambi 1942,  G)
47
Angel Eyes 2001,  R)
48
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
49
Blue Crush 2002,  PG-13)
50
The Butterfly Effect 2004,  R)
51
Romeo + Juliet 1996,  PG-13)
52
XXX 2002,  PG-13)
53
Labyrinth 1986,  PG)
54
The Dukes of Hazzard 2005,  PG-13)
55
Blade 1998,  R)
56
Blade II 2002,  R)
57
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
58
Daredevil 2003,  PG-13)
59
Bad Boys II 2003,  R)
60
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
61
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
62
Anacondas - The Hunt for the Blood Orchid 2004,  PG-13)
63
Anaconda 1997,  PG-13)
64
Aliens 1986,  R)
65
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
66
Love Actually 2003,  R)
67
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
68
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
69
Bad Boys 1995,  R)
70
Hitch 2005,  PG-13)
71
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
72
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
73
Monsters, Inc. 2001,  G)
74
Shark Tale 2004,  PG)
75
American Wedding 2003,  R)
76
Red Eye 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments