Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  IHOP2006's Rating My Rating
1
Rent 2005,  PG-13)
2
Forrest Gump 1994,  PG-13)
3
Hope Floats 1998,  PG-13)
4
Waiting to Exhale 1995,  R)
5
Shall We Dance 2004,  PG-13)
6
The Way We Were 1973,  PG)
7
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
8
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
9
Meet the Parents 2000,  PG-13)
10
The Five People You Meet in Heaven 2004,  Unrated)
11
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
12
O Brother, Where Art Thou? 2000,  PG-13)
13
Brother Bear 2003,  G)
14
Vintage Mickey ,  Unrated)
15
Saw 2004,  R)
16
Saw II 2005,  R)
17
Saw III 2006,  R)
18
Voyna i Mir (War and Peace) 1967,  PG)
19
The War of the Roses 1989,  R)
20
The Other Sister 1999,  PG-13)
21
Sister Act 2: Back in the Habit 1993,  PG)
22
The Good Life 2007,  R)
23
It's a Wonderful Life 1946,  G)
24
Happy Feet 2006,  PG)
25
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
26
50 First Dates 2004,  PG-13)
27
Grease 1978,  PG)
28
The Untouchables 1987,  R)
29
Analyze That 2002,  R)
30
Bad Boys II 2003,  R)
31
Independence Day 1996,  PG-13)
32
Flatliners 1990,  R)
33
Falling Down 1993,  R)
34
Déjà Vu 2006,  PG-13)
Déjà Vu
This movie was excellent, filled with the unexpected!Cant wait till it comes out on dvd to buy it!
35
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments