Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ihebmanfa's Rating My Rating
1
Bloody Sunday 2002,  R)
Bloody Sunday
U must see this
2
Z 1969,  PG)
Z
it's a too difficult investigation
3
Charles Aznavour au Palais de Congres de Paris 1994,  Unrated)
4
Le Tatoué (The Tattooed One) 1968,  Unrated)
5
A Bronx Tale 1993,  R)
6
Colonel (Mon colonel) 2006,  Unrated)
Colonel (Mon colonel)
a must seen movies
Cost Gavras
7
The Secret Life of Words 2006,  Unrated)
The Secret Life of Words
Tim robbins will convince yo
8
Paris, Texas 1983,  R)
Paris, Texas
u will have a great chance to see it
9
The Manson Family 2004,  R)
The Manson Family
Do not act like them
10
The Great Dictator 1940,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments