My Favorite Movies
movies that i've actually got to watch and i REALLY liked!
| ihavenutin2do's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 2 |
King Kong 2005, PG-13) |
|
| 3 |
Ever After: A Cinderella Story 1998, PG-13) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 5 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 6 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 7 |
Cheaper By the Dozen 1950, PG) |
|
| 8 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 9 |
George of the Jungle 1997, PG) |
|
| 10 |
Monsters, Inc. 2001, G) |
|
| 11 |
Ice Age 2002, PG) |
|
| 12 |
Home on the Range 2004, PG) |
|
| 13 |
Anne of Green Gables 1985, G) |
|
| 14 |
Racing Stripes 2005, PG) |
|
| 15 |
Epic Movie 2007, PG-13) |















