My Favorite Movies
| ih8uiluvu's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Jarhead 2005, R) |
|
| 2 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 3 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 4 |
Dogma 1999, R) |
|
| 5 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 6 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 7 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 8 |
Speed 1994, R) |
|
| 9 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 10 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999, PG-13) |
|
| 11 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 13 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 14 |
About a Boy 2002, PG-13) |
|
| 15 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 16 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 17 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 18 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 19 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 20 |
Secret Window 2004, PG-13) |
|
| 21 |
Queen of the Damned 2002, R) |
|
| 22 |
Superman Returns 2006, PG-13) |






















